| BudescuBogdan a întrebat:

Bună seara! Vreau sa va întreb ce documente trebuie pentru transportul de marfă și cine se ocupă de acestea.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transportul de marfa trebuie insotit de un document in functie de milocul de transport. De ex. pentru transport rutier este nevoie de factura sau aviz de insotire a marfii, pentru transport pe CFR de scrisoare de trasura, pentru transport maritim de conosament, etc.
Documentul respectiv il elibereaza vanzatorul marfii si il preda transportatorului.