| str a întrebat:

Pentru transportul de marfa, in pretul pe km se include si combustibilul sau acesta trebuie platit separat de client?

Răspuns Câştigător
| DanielDaniel13 a răspuns:

Depinde de firma, e bine sa intrebi la inceput, am gasit firme care taxeaza dus-intors (majoritatea) si este si combustibilul inclus in pret

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In pret se includ toate costurile, inclusiv pretul combustibilului si profitul firmei de transport. Numai bine!

| Catalin_Muntean_1992 a răspuns:

In pretul pe km intra toate costurile. Daca doresti de exemplu sa transporti din localitatea X in localitatea Y iar masina care iti va transporta marfa se afla in localitatea X, poti cere ca firma sa-ti tarifeze km doar dus. Peste 90% din firmele de transport din Romania iti vor accepta aceasta conditie, deoarece in domeniul transportului (mai ales cel rutier) este o criza foarte mare, iar preturile au scazut drastic (ma refer la pretul / km). Daca doresti o estimare de pret cat de cat reala te pot ajuta.

| ANAHsneaman a răspuns:

Da se include big grin

| str explică:

Se taxeaza toti km dus-intors sau numai dus?

| DanielDaniel13 a răspuns (pentru str):

Depinde de firma, e bine sa intrebi la inceput, am gasit firme care taxeaza dus-intors (majoritatea) si este si combustibilul inclus in pret

| Banutza a răspuns:

Da se include si combustibilul.