Întrebare recomandată | Someonee a întrebat:

Tatal meu are rezidenta in Bologna/Italia. Vrea sa mearga in Romania sa dea examenul pentru categoria C si nu stie daca, atunci cand se intoarce in Italia va fi valabila categoria (daca va putea conduce camioane cu categoria C luata in Romania si nu in Italia). In Italia nu vrea sa dea ca e prea scump (cca. 2500 euro)... si ar mai vrea sa stie cat costa in Romania (cat. C cu tot cu atestat). Cine imi raspunde cu dovezi, primeste funda sau ce se mai poate da pe site'ul asta. Ms!

SCUZE DE CATEGORIE, DAR E CEVA MAI IMPORTANT DECAT DRAGOSTEA

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul obtinut in Romania este valabil in toate tarile UE, deci si in Italia, de altfel in toata Europa.
Pretul nu este fix, fiecare scoala de conducere are propriul pret. Sa dea un telefon la o scoala din judetul unde are domiciliul in Romania si o sa afle conditiile, inclusiv pretul, cred ca este de cca 1.500 lei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Toate cele bune.