Întrebare recomandată | Serenity1997 a întrebat:

am o nelamurire in legatura cu completarea actelor adtionale, respectiv un contract individual de munca, o decizie de sanctionare si una de concediere. De exemplu la tipul de munca "normala/ grea/periculoasa/ in conditii speciale" o selectez doar pe cea pe care o vreau si pe celelalte le sterg? Sau la durata CIM daca o aleg pe cea cu perioada nedeterminata de la punctul a, voi sterge punctul b care are legatura cu durata CIM pe o durata determinata? Este un proiect si chiar nu stiu cum trebuie facut la aceste aspecte, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Edw08 a răspuns:

Lași doar ce presupune activitatea de fapt. Nu trebuie sa existe alte opțiuni.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este formular cu mai multe casute de optiuni, atunci se marcheaza cu X optiunile dorite /alese.
Daca sunt insirate in text mai multe variante, atunci se trage linie (se anuleaza) optiunile nedorite.
Daca este formular cu camp deschis pentru a inscrie optiunile dorite, atunci se scriu optiunile dorite in acel camp (loc).