| Bărcan_Bogdan_2002 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o întrebare:
Dacă te oprește politia și sunt de părere ca ești beat și nu au la ei un etilotest au voie să-ți ia cheia de la mașină pana fac rost de un etilotest?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In orice masina de la politia rutiera exista alcoolmetru. Daca chiar nu au cheama prin statie un alt echipaj care are.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu prea. Dar dacă ești beat rău, o iau pentru siguranța ta.

| RStar a răspuns:

Nu au voie sa îți ia cheia mașinii, dar pot face pe șmecherii sa zică ca ai refuzat sa sufli in etilotest și te pot duce la analize sa îți ia alcoolemia din sânge

| Anonim2370 a răspuns:

Salut! Polițiștii de la rutieră au in permanenta la ei un etilotest. Prin urmare, nu prea cred ca poți sa te întâlnești cu situații de astea.