| alexandraionela1234 a întrebat:

Salut,am 18 ani. Daca beau 1, 2 beri la ora 11 seara și la 4 dimineața trebuie sa conduc mașina, ce credeți pot? în caz de ma oprește politia și ma pune sa suflu în etilotest etc. mai iese alcoolemie după atâtea ore? Pe internet citeam ca o bere iese din corp în jur la 1-2 ore. Și încă ceva, când te oprește poliția, te pune sa sufli în etilotest dacă i se pare ca te comporți ciudat sau chiar daca te comporți normal tot poate sa te pună sa sufli? scuzați categoria

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Indiferent de alcol ea iese din tine dupa 12 ore! daca ai baut pana ai cazut mort de beat atunci dupa 24 de ore! Deci las-o mai moale cu alcolul!
Si da, politia poate sa-ti puna fiola oricand vrea muschii lui, nu trebuie sa ai o comportare anume. iar la 0, 1 alcol in sange deja ai picat, nu mai e cu 0, 5 cum era odata... de asta iti zic ca ai nevoie de 12 ore!

| alexandraionela1234 explică (pentru lpavel):

Mulțumesc de răspuns

| lpavel a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Mi-a facut placere! happy