| GabrielaS13 a întrebat:

Am vrut să îi fac o farsă unui coleg și i-am trimis mai multe mesaje de pe telefonul mamei mele. Aseară ma sună mama lui și se ia în gură cu tata. A spus că îi traumatizez copilul și că duce mesajele la poliție. Mesajele erau gen:
Bună iubi ce faci?
Ce poate să îmi facă poliția de la mesajele alea?
Și părinții mei nu știu că eu sunt de vina că aia a sunat și cu nr. ascuns și ei cred că a fost o farsă.

Deci am 2 întrebări:
-Ce poate poliția să îmi facă?
-Oare să îi spun colegului meu că a fost o farsă?
Dacă da oare ce iar spune lui maicăsa?

P.S: Scuzați categoria.

Răspuns Câştigător
| DeeDeeD a răspuns:

rolling on the floor)))Buna farsawinking
1. Politia nu ar avea ce sa iti faca, adica sunt doar niste mesaje, eu cred ca daca rezolvati totul frumos nici nu mai merge la politiewinking
2.Da,bineinteles,zi ca a fost o farsa ca vroiai sa glumesti cu el. Cere-ti scuze si roaga'l pe el sa'i explice mamei luui totul si sigur va intelege.Incerca sa'i explici ca nu vroiai sa se ajunga aici, vroiai doar sa te distrezi sau ceva de genu'. Baga si cate'va dume si sigur se rezolva.winking
P.S.Siguur a spus ca da mesajele la politie doar ca sa te sperie, iti dai seama ca daca duce mesajele alea la politiie ar incepe si aia sa rada laughing.St ai linistita siguur nu va face asta, dar mai bine cere'ti scuze.
Mult succes!