Întrebare recomandată | AestheticPerf a întrebat:

Cate pachete de tigari am voie sa iau cu mine in avion? Merg cu WizzAir-ul daca va ajuta informatia asta. FUNDA!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să le iei. În avion nu poți fuma.
Depinde unde aterizezi. Acolo este problema, legat de vama de acolo, câte ai voie să ai la tine pentru uz personal.

6 răspunsuri:
| Patrascu_Liviu_1976 a răspuns:

Salut! Cred că vreo 3

| shrink a răspuns:

In avion poti sa iei cate tigari vrei. In tara in care calatoresti e posibil sa ai restrictii. de ex: in Anglia poti sa intri cu 3200 fire (16 cartuse) daca sunt din UE cumparate sau 200 fire (1 cartus) daca nu sunt cumparate din UE

| AestheticPerf explică (pentru sadrian46):

Plec din Spania catre Romania si vreau sa le duc prietenilor. Daca as putea duce vreo 5, 6 ar fi chiar destul ma gandesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru AestheticPerf):

Pachete sau baxuri?
Dacă sunt pachete nu ar trebui să fie o problemă.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema nu este la vion ci la vama. De regula poti duce 10 pachete.

| Niytaka a răspuns:

Din cate stiu eu, in UE poti calatori dintr-o tara in alta cu cel mult 2 cartuse de tigari la tine...
Daca esti prins la vama cu mai multe, se considera contrabanda de tigari.