| emir a întrebat:

daca las bani pe card in fiecare luna, banca percepe comision sau dobanda? ma afecteaza cu ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula orice banca percepe un comision pentru administrarea contului de card, care este o suma fixa, indiferent de ce suma ai pe card si nu percepe dobanda. Pentru suma ramasa pe card primesti o dobanda, la fel ca pentru suma existenta in contul curent, dobanda ce difera de la banca la banca. Numai bine!

2 răspunsuri:
| AlexandrulS a răspuns:

Depinde de ce contract ai semnat... in mod normal ei percep acel comision de administrare de obicei 10 lei pe luna insa repet, depinde de ce contract ai. iti pot lua sau iti pot da o dobanda pe an de 1-2%

| monyca a răspuns:

Banca percepe comision de administrare in fiecare luna, chiar daca nu ai in acel moment banii o sa ti retraga in momentul in care o sa ai banii pe card, iar dobanda este fff mica la contul curent.
Sper ca te-am ajutat