| anonim_4396 a întrebat:

Am de gand sa imi deschid un card la o banca in care sa pun o anumita suma de bani eventual sa mai adaug din cand in cand o suma mai mica...Ce banca este mai avantajoasa ( comision, dobanda etc. )?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce vrei tu nu e un cont de economii, decat daca adaugi bani la perioade fixe gen 3/6/12 luni depinde pe ce timp e depozitul.

Acum fiecare banca are ofertele sale, eu lucrez de cativa ani cu ING si sunt f multumit

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Teoretic la toate iesi pe minus. Fa un calcul si o sa vezi ca daca bagi bani intr-un cont si ii lasi un an si apoi ii scoti, o sa iti iasa pe minus.

Chiar daca pui dobanda la termen, dupa ce scazi comisionul de administrare (pe perioada respectiva) plus comisionul de retragere...

Mie mi-a dat negativ la cateva banci.

Oricum, se pare ca cea mai ieftina ar fi ing. Dar totusi ar fi mai bine sa verifici.