Întrebare recomandată | larybublegumm a întrebat:

uploadul este ilegal?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de continutul incarcat. Daca incarci continut liber (neprotejat), continut la care detii drepturile de autor ori de difuzare sau continut propriu atunci este legal. Daca incarci continut protejat de drepturile de autor atunci este ilegal.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Atât timp cât e cu tine şi e al tău nu e ilegal.
Pe curând!

Răspuns utilizator avertizat
| kitten95 a răspuns:

Daca uploadezi un film, un joc etc. pe care nu le-ai facut tu, e ilegal pentru ca nu ai drepturi de autor. daca te filmezi cum mananci/bei de repede si pui pe you tube, nu e ilegal.

| StefyBoy a răspuns:

Daca incarci continut legal (fara drepturi de autor) exemplu, o poza, ceva, publica, care nu e de cumparat e super legal dar daca incarci un joc pe PC/un film de exemplu cu drepturi de autor care trebuie cumparat ai dat de bucluc

| Roskataaa a răspuns:

Daca uploadezi un film, un joc etc. pe care nu le-ai facut tu, e ilegal pentru ca nu ai drepturi de autor. daca te filmezi cum mananci/bei de repede si pui pe you tube, nu e ilegal. Vorbesc serios. Fundita? :X:X:

| ComyCannabis a răspuns:

Nu este ilegal, doar daca nu ie-i ceva ce nu iti apartine de pe un site si o postezi dandu-te drept autor