| Kornuletz540 a întrebat:

Dacă ați fi cetățeni americani, cu cine ați vota la alegerile prezidențiale din noiembrie, cu Trump sau cu Biden și ce părere aveți despre cei doi?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu nici unul dintre ei.

| Simpatic a răspuns:

2 batrani care sunt instabili psihic, 2 marionete care sunt din umbra conduse de niste minti luminate, sau "iluminate" cum ar spune fanii teoriei conspiratiei
nu as vota cu niciunul dintre ei daca as fi americanwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata cu extremisti, asa ca poate sa se cace pe el la propriu biden si l-as vota daca alternativa ar fi trump

| dullcat a răspuns:

Uh..cu niciunul! laughing

| GabiDumitrescu a răspuns:

As emigra in Canada sau as vinde tot si m-as cara prin America de Sud, pe undeva.

| J0B0MAT a răspuns:

Asta e pe bune? Trump e un misogin corupt, cu o grămadă de dosare penale de nici măcar nu înțeleg cum mai are dreptul să candideze. Întotdeauna aș alege un candidat care nu este cercetat penal pentru nșpe mii de fapte.

| dullcat a răspuns (pentru J0B0MAT):

Exact.Plus, eu ma intreb de ce mai candideaza niste oameni care nu mai au absolut nicio treaba cu generatiile tinere, adica alea pana in 40-50 de ani.Ce sa intelegi la 77 si respectiv 81 de ani, cand incepe sa te caute moartea in curand?

| J0B0MAT a răspuns (pentru dullcat):

Pentru că în ani acumulezi puterea și influența, nu va putea unul la vreo 30 să se ridice în vârf prin forțe proprii, trebuie să își formeze și ceva relații, experiență în politică etc. Dar ei într-adevăr, sunt cam bătrâni pentru rolul ăsta.
Mie personal mi se pare fenomenală președinta Moldovei. Să ajungi președinte ca femeie într-o țară dominată dintotdeauna de bărbați pe scena politică și să conduci foarte bine o țară mică, la granița unui război în care agresorul are influențe mari și în Moldova, e un lucru foarte foarte extraordinar, iar mulți politicieni ar trebui să ia notițe.

| dullcat a răspuns (pentru J0B0MAT):

Se intelege dar e amuzant ca privind asa mai la rece nu-i nicio diferenta intre americanii care voteaza fosile si romanii care voteaza fosile un pic mai tinere. laughing Da, clar, Maia Sandu este un exemplu exceptional.

| johnnny123 a răspuns:

Pe de o parte, Biden este bătrân.

Pe de altă parte, Trump este judecat pentru 88 de capete de acuzare în patru procese separate, a organizat o tentativă de insurecție, refuză să recunoască rezultatele unor alegeri democratice, refuză transferul pașnic al puterii, a furat și stocat în baie stive de documente ultrasecrete cu informații despre arsenalul nuclear al Statelor Unite și vrea să se instaureze dictator pe viață. Ah, da, și este doar cu 3 ani mai "tânăr" decât Biden și în formă fizică și psihică mult mai proastă.

Tu cu cine ai vota?

| VoidEternal a răspuns:

Hmmm, cu cine sa votezi intre unul care ar trebui sa fie la inchisoare si unul care ar trebui sa fie la azil.

| Cipi1212 a răspuns:

As vota cu Biden. Trump este un fel de Vadim Tudor.