Întrebare recomandată | sergiubuta a întrebat:

Vreau sa plec in Germania la munca si eu am diabet zaharat tip 1. Am nevoie de ceva acte ca sa am la mine pe drum? Adica sa nu fie probleme ca am insulina la mine. Sau sa fiu acuzat ca fac export ilegal cu insulina. Multumesc anticipat pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| dragosh57 a răspuns:

Nu te trage nimeni la raspundere ca faci trafic de insulina laughing)) dar sa ai in vedere ca germanii or sa iti ceara analize amanuntite de sanatate si o sa fi nevoit sa declari diabetul. Acum depinde ca ce vrei sa te angajezi...Gud lac!