| Floryn9 a întrebat:

As dori sa stiu daca, acum dupa 15 mai, mai e nevoie de declarația pe proprie răspundere daca se iese din localitatea de unde esti.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E nevoie

| Floryn9 explică (pentru mgtow):

S-a schimbat sau e aceiasi de tura trecuta? Unde o pot gasi?

| oz_1736 a răspuns:

Daca treci prin localitati care fac parte din zona metropolitana, nu-ti trebuie. Daca cel putin o localitate este in afara zonei metropolitane ai nevoie de declaratie

| Stropdeploaie a răspuns:

Nu doar ca ai nevoie! Sar trebuie sa ai si niste motive bine intameiate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da bineînțeles ca este nevoie tu nu urmaresti stirile?

| Simpatic a răspuns (pentru Floryn9):

Aceasta este https://www.mai.gov.ro/......alerta.pdf se completeaza doar pentru cei care se deplaseaza in afara localitatilor.

| Floryn9 explică (pentru Simpatic):

Multumesc frumos!

| Floryn9 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am timp de știri! :-P

| Simpatic a răspuns (pentru Floryn9):

Cu placere

Bula
| Bula a răspuns:

E nevoie de declaratie, daca iesi din localitate sau din zona metropolitana a oraselor mari (raza de cca. 30Km).