| Whipperx1 a întrebat:

Ce scriu pe declarația pe proprie răspundere daca vreau să merg cu mașina la spălătorie?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dacă este mașina personală bifezi punctul 2.
Dacă este de la serviciu, bifezi punctul 10. Ești obligat să specifici traseul (punctele de oprire) și de asemenea să mergi la cea mai apropiată spălătorie de locuință. Dacă va exista un focar, trebuie să fie doar în zona respectivă și să nu afecteze tot orașul. Trebuie să se știe unde te duci pentru a se putea identifica ușor persoanele și zonele afectate. Pe acest principiu s-a emis obligativitatea declarației.
S-ar putea ca spălătoriile auto să fie închise. În aceste zile doar lucrurile de urgență pot fi rezolvate. Mai ales că suntem la nivelul 4 al pandemiei în țară.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Unii din voi chiar nu pricepeți scopul masurilor. Atat de greu e sa pricepi cele 7 rânduri din declaratia aia. Spalatul masinii NU E O URGENTA ce dracu e asa greu de priceput.

| JicaContra a răspuns:

DUDE, FFS
1. preferi o masina murdara sau 14 zile de spital ca poate ai corona virus, iar dupa aia poate chiar ai covid19?!?
0. FFS DUDE, FFS, chiar CREDE LA TINE ca e vreo spalatorie de masini DESCHISA?!?!?!?!?!?

Răspuns utilizator avertizat
| AMC2551 a răspuns:

Ai voie sa mergi doar in locurile din declaratie, sau sa faci ce scrie acolo. Nu cred ca exista sa bifezi pentru spalatorie.
Nu poti sa mergi oriunde cu declaratia aia!