| Daniel_Şerbescu_1994 a întrebat:

as vrea sa imi cumpar o arma, un Ruger American ce pareri aveti despre ea si ce calibru mi-ati recomanda multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui intrebarea de parca toti de pe TPU au cate 4-5 arme acasa

| Daniel_Şerbescu_1994 explică (pentru suntserios):

Intrebarare este pusa pentru cei care stiu nu pentru tine daca nu sti nu raspunde.

| suntserios a răspuns (pentru Daniel_Şerbescu_1994):

Aaa, tu vrei o arma in CS sau ai impresia ca o sa primesti sfaturi de arme de foc pe un site unde media de varsta e de 13 ani?

| Daniel_Şerbescu_1994 explică (pentru suntserios):

Poate tu vrei o arma in CS, intrebarea mea este despre o arma de vanatoare.

| pufulescu a răspuns:

Pentru ce iti trebuie arma e marea intrebare! Autoaparare pe strada si acasa?
Mai ales daca esti incepator intr-ale armelor, se recomanda un revolver calibrul.22! Revolver fiindca foarte foarte rar se blocheaza si calibrul.22 ca sa fie mic si usor transportabil!