| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Care este salariul brut/de încadrare la un program de 6 ore după modificările de la începutul anului? Impozitarea salariului este la fel sau s-a modificat?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul va fi conform negocierii, nu exista fixat un anumit salariu, doar salariul minim brut pe tara este stabilit prin lege si acesta, pentru anul 2020, este de 13, 327 lei/oră iar pentru cei cu studii superioare, angajati in domeniul studiilor, este de 14, 044 lei pe ora. Poti calcula singur cat este salariul brut minim la 6 ore pe zi.
Impozitarea nu sa modificat, este aceeasi ca anul trecut.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

13,327/ora. 22 zile lucratoare (media) X 6 ore= 132 ore = aprox. 1759 brut. Pune-o in calculatorul de salarii pe 2020 si vezi cat iti da: http://bit.ly/37aOLeR