| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă a 12 parte din salariul brut? Mulțumesc

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Salariul brut impartit la 12.

| darrio2007 a răspuns:

Salariul brut impartit la 12. Si bunica stia asta. Avea doar patru clase.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imparti salariu brut la 12.
operatiune de clasa a2a

| sierra1 a răspuns:

Scoți radical din salariu, apoi il ridici la pătrat și-l imparti succesiv la 3 și la 4. Simplu - clasa a 2 a - cum zicea un geniu

| Frank51 a răspuns:

Radical din pătratul integralei supra 12.

| johnnny123 a răspuns:

Ce nu înțelegi? "a12-a parte" sau "salariul brut"?

| Sophieka a răspuns:

Nu toata lumea e atat de inteligenta sa realizeze ce inseamna " a 12-a parte din salariul brut".

Nu vad sa fie o intrebare stupida. Suntem lipsiti de informatii in multe privinte, deci de unde sa fi dedus ca e vorba sa imparta salariul brut la 12.