| NicoletaCarina a întrebat:

Bună ziua, dacă sunt în anul 3 la o postliceală pe un loc bugetat, iar anul acesta vreau să mă înscriu la o școală de maiștri care are locuri numai la buget, pot să le fac pe ambele la buget? Trebuie să plătesc ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legea educatiei nationale, L.1/2011, nu are prevederi exprese privind urmarea a doua scoli postliceale (si scolile de maistri sunt scoli postliceale) asa ca eu cred ca se pot urma doua scoli postliceale pe loc bugetat.
Exista prevederi doar urmarea a doua facultati la buget.
In orice caz o informatie sigura si corecta poti afla doar de la scoala de maistri pe care vrei s-o urmezi.