| NicoletaNicoleta1996 a întrebat:

Buna ziua!
Din anul 2019, am un dosar in Instanta pe infractiune privind "Lovire sau alte violente". La acest dosar au fost depuse dovezi (precum mesaje de amenintare, inregistrari audio/video, certificat medico-legal, in special interogarea martorilor). In 2021 am angajat un nou avocat, care a procedat la toate demersurile, a facut nenumarate plangeri la judecatorii si parchet, deoarece imi clasa dosarul ca fiind "fara dovezi justificative". Acum cateva zile, a fost pronuntarea si avocatul mi-a transmis ca aceasta se face in biroul judecatorului fara a fi prezent avocatul (mi se pare foarte ciudat acest lucru, sa se faca in lipsa avocatului.), la care dupa aceasta am fost sunata ca am pierdut procesul, deoarece nu sunt dovezi!
PS: cei de la judecatorie/parchet... tin cu partea care a comis infractiunea.
Va rog mult sa ma ajutati in acest caz ce mai pot face, pentru ca nu este deloc corecta aceasta hotarare definitiva!
Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hotararea primei instante nu este definitiva si se poate ataca cu apel sau recurs, dupa caz, este prevazuta in hotarare calea de atac.
Avocatul tau trebuie sa stie asta si sa o atace in 10 zile.

| just4ubr2015 a răspuns:

Depune dosarul la cedo si mergi mai departe cerand despagubiri morale