| Udrea_Mirela_ a întrebat:

Buna ziua! Fiica mea a fost într-un magazin cu o"prietena"care a furat lenjerie intima, a bagat-o in ghiozdan in cabina de proba, fiica mea neștiind ce face! Poate fi acuzată de ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poate fi acuzata de nimic, cel mult va fi ascultata ca martor, daca hoata este prinsa.

| Holiday a răspuns:

Daca nu a participat la furt in vreun fel (distragerea atentiei vanzatorilor/pazei, sau in alt fel), nu are de ce sa fie acuzata. Oricum, daca va fi citata ca martor, trebuie sa declare clar ca nu stia despre intentiile prietenei.