| Karla03 a întrebat:

Am fost cu o colega in magazin, si ea s-a bagat intr-o cabina de proba, unde a furat o preche de ochelari (gandindu-se ca nu sunt camere in cabina)
Dar cu toate astea la iesire ne.a chemat un bodyguard si ne.a spus ca a vazut pe camere ce am facut...dar totusi nu ne.a intrebat de nume, ani si nici nu ne.a controlat...pur si simplu ne.a lasat sa plecam
Acum se mai poate intampla ceva? Mai poate sa ne faca ceva? Btw... avem sub 14 ani. E posibil sa ne fi lasat sa plecam din aceasta cauza?
Help pls

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Daca va lasat sa plecati si nu va intrebat cum va numiti si altele, nu se intampla nimic. Cu toate ca.nu prea as crede ca.in cabina de proba sa fie camere de luat vederi. Ar fi putut ca el sa va pune la o incercare chiar sa vada daca va dati de gol ca ati furat ceva.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu e de pățit ceva ci e o chestie strict de bun simț. Dacă aveți atâta nesimțire și nu vă mustră conștiința, ce să zic, totuși e ceva normal în societatea asta de rahat, că de aia e și de rahat.

| OldSoul a răspuns:

Probabil a fost amabil si nu a vrut sa va creeze probleme.
De data asta ati scapat, data urmatoare e posibil sa nu mai aveti asemenea noroc, deci atentie, nu mai repetati aceasta greseala.

| Donsavas a răspuns:

Lasati-va de asemenea obiceiuri! Peste ani, veti regreta cand va veti aduce aminte de asemenea fapte! Nu e deloc haios sau frumos sa stii ca ai facut rau cuiva si ca practic te-ai facut de ras.
Da, ar fi bine sa renunti pana si la prietenii cu asemenea persoane daca vezi ca nu se 'indreapta'.
E pacat, in timp, constiinta o sa va retina!

| christall a răspuns:

Sa fugi de prietene cu asemenea obiceiuri.