| DanielMarianN a întrebat:

Lucrez pentru STB si am functia de operator PC, insa in acest moment inlocuiesc pontatorul care este in concediu medical de lunga durata dupa o operatie. Seful meu ierarhic mi-a refacut fisa postului in care scrie faptul ca inlocuiesc persoana respectiva, cu functia dansei, si am atributiile dansei la atributii suplimentare. Am inteles de la contabilitate ca exista un spor de 25% la salariu pentru faptul ca am acele atributii suplimentare, insa mi s-a spus ca modificarile aduse fisei postului nu sunt de ajuns si este nevoie de o adresa, este adevarat? Mai este ceva ce ar trebui facut pentru a primi acel spor? Va multumesc.

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Nu prea stim noi pe-aici!
Nu stiu cati de pe TPU muncesc la STB.
Insa mergi la seful tau!
Cu tupeu,tu faci o treaba, trebuie sa fi remunerat, vrei sa stii ce si cum! Intreaba acolo si te vor lamuri.
Mai ales ca este o schimbare pe un termen mai lung, nu vad ce ar putea fi in neregula.
Spui ca vrei sporul si salariul aferent muncii depuse.
Cu totii muncim pentru bani, ca doar nu pentru nasturi.
Bafta!