| Egroeg_Jooka_1991 a întrebat:

poate cineva sa imi spuna daca biletul de trimitere de la un medic specialist (nu de familie) la un control ma scuteste de plata consultului?
Multumesc!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu plătești dacă este în dublu exemplar și mergi la stat, nu privat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consultul cu bilet de trimitere la un medic specalist este gratuit in urmatoarele cazuri:
-daca benificiezi de asigurare medicala(de la parintii tai care sunt ei asigurati la randul lor sau daca lucrezi sau ai adeverinta de asigurat)
-daca spitalul unde mergi are contract cu casa de asigurari nationala