| Laur_Victorian_2000 a întrebat:

TPU! Înainte de a ma înscrie la scoala de soferi,mi s-a cerut fisa medicala(psihologic,care era în cadrul scolii+restul medicilor,care sunt:neurologie,oftalmologie,ortopedie,psihiatrie,ORL, etc.).Mi-am făcut controlul la toți acești medici și am finalizat cu verdictul "APT" cu exceptia unui domeniu:Oftalmologie.Aici am finalizat cu verdictul "APT CU CORECȚIE OPTICA".În următoarele zile mi-am făcut dioptriile și mi s-a spus ca am nevoie de ochelari cu dioptrii de -0.25 insa nu ii port decât în condiții excepționale.Intre timp,am făcut scoala de soferi(fără ochelari,asa mi-a zis instructorul), am dat sala(admis cu 23) și acum urmează proba practica.Problema este în felul urmator:În urma unei curățenii generale în casa, mi-am aruncat ochelarii si hârtia aceea care atesta miopia de -0.25 și pana mâine, când susțin examenul nu am timp sa îmi cumpăr ochelari și nici sa îmi fac control oftalmologic..Menționez ca poza pentru permis am facut-o fără ochelari(nu mi s-a spus ca trebuie cu ochelari). Întrebarea mea este,ce ar trebui sa fac? Sa ma duc mâine la examen fără ochelari(oricum ma descurc mai bine fără,decât cu, în acest termen de 2 luni nu i am purtat decât o data) sau sa reprogramez examenul pe o alta zi, pentru a-mi putea face rost de ochelari? Va Mulțumesc si dau FUNDA pentru un sfat pertinent!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da la orice magazin de optica iti poti lua ochelari cu lentile de sticla daca vrei sa te vada politistul cu ei si aia e

| Tinayordanchi a răspuns:

Buna, mai stii in ce au constat testele? In special cel de medicina interna, ti se face ecografie?