| numedeutilizator a întrebat:

Buna ziua tuturor! azi am depus si cel de al doilea dosar pentru somaj si tot astazi mi s-a eliberat carnetul cu care trebuie sa merg lunar sa mi-l vizeze. prima data trebuie vizat pe 10. 11. 2014. intrebarea mea este : o sa primesc bani pana atunci, pentru o luna de zile? sau doar dupa ce mi se vizeaza o sa incep sa primesc? va multumesc!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Având în vedere că ai depus doar AZI dosarul cu actele, NU cred că vei primi bani în această lună sad
Doar în luna următoare vei primi banii, de obicei DUPĂ data de 14 ( când se începe distribuirea ).

Toate cele bune.

| numedeutilizator explică (pentru bursuc001):

Ok,multumesc pentru raspuns. inca din august fac acte si sa primesc niste bani dupa 3 luni. asa e sistemul in Romania, nu te ajuta cu nimic

| anonimg a răspuns:

Cred si eu la fel ca si bursuc001 -ca vei primi bani luna viitoare dupa data de 14. (Oricum, nu strica sa mergi din nou la somaj si sa ii intrebi in detaliu).
La viza te vei duce mereu pe data de 10 a fiecarei luni, iar banii ii vei primi mereu dupa data de 14 a fiecarei luni.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru numedeutilizator):

Cu plăcere happy

Stai liniştită că, în noiembrie, vei primi şi sumele anterioare.

O zi frumoasă.