| anonim_4396 a întrebat:

Cand scapam de Basescu Traian. De ce nu-si da demisia?

6 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Cand n-o sa-l mai voteze jumatate de tara, atunci o sa scapam de el. Eu cred ca nici tu nu ti-ai da demisia daca ai fi in locul luistraight face.

| Petronela a răspuns:

Sper sa isi de-a demisia cat mai repede posibil dar in cel mai rau caz vom scapa de el cand isi va termina mandatul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De dobitoc ce e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revolutie

| lovenotsex a răspuns:

Intrebarea de ce toata lumea se intreaba ca tine, dar unde-s aceia care l-au votat, eu am auzit mai multi care nu-l vor decat care il vor, sau vrut.Aceste lucruri nu ar trebui sa dea de gandit?!
Nu cred ca dupa ce-si va termina si acest al doilea mandat va disparea din scena politica are oameni bine pusi acolo in caz de plan B, C,..., Z.Si-a facut planul amanuntit de la primul mandat.Si in felul acesta isi va asterne si viitorul linistit.Sa nu uitam ca la inceput el a fost cu PSD care acum e opozitia, deci poate sa-si schimbe puterea dupa bunul plac. A manipulat milioane de oameni sarmani.Demisia? de ce sa si-o dea, e in interesul nostru nu al lui, daca il interesa starea Romaniei nu mai punea la nesfarsit acelasi prim-ministru care sa-si aduca la randu-i aceiasi incompetenti in marea lor parte dintre ministrii. Dar nu asta a vrut Romania democratie. Avem democratie, are democratia si libertatea sa se joace cu o tara dupa bunul lui plac, luand masuri cand nu se mai putea face nimic, cand trebuia sa se faca ceva, dand la prostime raul cel mai bun, dupa parerea lor. Buna intrebarea, buna si melodia celor de la radio zu cu pinguinul:http://www.youtube.com/watch?v=XiCKi26M8G0 ar fi foarte multe de zis, dar vorbesc altii mai culti si academici decat mine si nu sunt ascultati.

| nodeerskulls a răspuns:

Cand o sa dea ortul popii. De ciuma, de ce ne e frica si de prostu asta nu scapam.