| forlucky a întrebat:

Cand se va legaliza,, iarba,, in Romania?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

"Iarba" aia ce ar trebui legalizată nu prezintă pericol atât de mare pentru individ. Alcool-ul poate chiar fi mai periculos și cu toate astea e legal. De ce nu se legalizează? Din cauza unor idei preconcepute și pentru că se compară cu droguri periculoase cum ar fi cocaina, heroina etc. Când îi zici cuiva "iarbă" imediat se gândește la ceva periculos ceea ce poate fi în cantități mari, la fel ca și alcool-ul. Dar ia gândește-te tu acum câți ar fuma iarbă și ce trend ar deveni în România dacă s-ar legaliza. Eu cred că s-ar cam face abuz de ea. Nu suntem, zic eu, pregătiți de așa ceva, deși nu ar fi ceva negativ să se legalizeze însă asta doar din punct de vedere obiectiv.

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Niciodata, vrei sa faca BOR spume la gura?

| Anuket a răspuns:

Nu te mai gândi la iarbă, lasă-i pe cai s-o pască.

| oykoj98 a răspuns:

Probabil niciodată, suntem in Romania... cei de la conducere sunt prea ocupați cu furatul

| r1z2an a răspuns:

Asa cum nu vei vedea legalizate casatoriile intre gay in Romania, nu vei vedea legalizata nici iarba. E posibil totusi ca atunci cand voi avea nepoti sa merg cu ei pe strada si sa vad 2 persoane de acelasi sex care se ling si trag cateva grame pe nas deoarece in democratie totul se schimba si e posibil intelegi? Dar mai avem de asteptat pana atunci.

| Radacini a răspuns:

Niciodata.