| SingleForOne a întrebat:

Candidații USR sau PNL care au câștigat ultimele alegeri, au realizat ceva din promisiunile lor până acum, în județul vostru și primariile locale?
Menționați și județul/localitatea respectivă.

20 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Nu sunt un sustinator al lor pentru ca am vazut ce tampenii fac aia de la Bucuresti care ne distrug viata. Astazi s-au anuntat noi scumpiri la carburant energie electrica si gaz. De aici scumpiri si la ce cumparam. Dar candidatul la Consiliul Judetean Bihor, din partea PNL, este un om deosebit care merita toata sustinerea. UDMR-ul este si el pe calea buna. Doar USR-istii sunt tampiti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"Uitati, ba, ca n-au realizat nimic. Data viitoare sa votati **** psd sau haur."

| Werrich a răspuns:

E mișto cu USsR: in Noul București al lui Mucușor Ban șoarecii cresc sănătoși și fericiți, în sectorul 1 franceza CloCotilda Armand expune statui monstruoase în Primărie, în Timișoara primar e individ care NU vrea sa dovedeasca daca are sau nu domiciul in Timisoara.

| goguPatent a răspuns (pentru Werrich):

Adevarul ca pentru mentalitatea de secol IX a romanilor, doi primari straini inseamna prea mult. Mult prea mult. Suntem un popor prea rasist si xenofob pentru asa ceva.

| Vântulalb a răspuns (pentru Werrich):

"în Timișoara primar e individ care NU vrea sa dovedeasca daca are sau nu domiciul in Timisoara."
Si primarul meu are domiciliul si locuieste fizic undeva intr-un sat si nu in orasul in care a fost ales. Ce mai conteaza ca Fritz are domiciliul in Germania? El nu face naveta (ca al meu) ci sta in Timisoara. Si sigur nici unul nici altul nu plateste impozite unde este edil-sef.

| goguPatent a răspuns:

Da, eu sustin demersurile primarului de la sectorul 1 din Bucuresti. Cel putin pentru moment. Concluziile le tragem peste 3 ani cand se termina mandatul.

| goguPatent a răspuns:

E vorba de mentalitate, nu era cazul sa faci analiza pe text.

Si da, din ce ai enumerat tu acolo doar unul singur e ales de popor.
Si mereu a fost atacat pe motiv de etnie si nu pe motiv de performante. Iar comentariu tau e exemplu perfect de mentalitate romaneasca.

" în Timișoara primar e un neamț fără cetățenie română'

zi ce de performantele de manager nu de cetatenie si data viitoare nu am sa mai zic ca romanii sunt xenofobi.

| goguPatent a răspuns:

Poate am ratat partea in care am scris ca e cinstit sau nu, ca e bun administrator sau nu. Daca am ratat ca am scris asta, poti sa imi amintesti tu unde am facut-o.

Nu am ratat insa partea in care prima ta critica la adresa lui a fost cea legata de cetatenie, nu de cinste, nu de competente. A iesit xenofobul din tine la prima propozitie scrisa.

| SingleForOne explică:

Atâtea raspunsuri irelevante încât mă plictisesc să dau raport... pur și simplu, mulți romani stau prost la partea de "a rămâne pe subiect", și de asta e greu să fie o discuție "inteligentă".

| anonim_4396 a răspuns (pentru SingleForOne):

Ce a făcut USR după alegeri?
Sa isi faca si ei plinul in mandatul asta ca sunt saraci si rupti in c-ur si dupa aia daca vor mai castiga un mandat poate vor face si ei ceva.

| SingleForOne explică (pentru anonim_4396):

Are primar, măcar atât puteai să stii...

| anonim_4396 a răspuns (pentru SingleForOne):

E foarte bun Nicusor Dan ca primar. Nici limba romana nu o stie bine. E exact ce ii trebuie Bucurestiului ca sa ajunga o cocina mult mai mare decat era pana acum.

| SingleForOne explică (pentru anonim_4396):

Dumneata n-ai treabă cu politica, ca domeniu. Măcar nu irosi timpul altuia...

| SingleForOne explică:

Eu ziceam de tine, dar tu vorbești la persoana a 3a sau poate doar ești ironic. Spune-ne mai multe atunci, în special de realizările tale/sale ca paramentar. Care este numele tău/lui? Cum ai/a realizat sau nu ai/a realizat anumite lucruri? Dacă e adevărat ce spui, nu ar fi fost mai ușor să fi început astfel răspunsurile tale, în special cu surse credibile? Te-aş fi crezut mai bine, dacă începeai așa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candidații de la USR sau PNL poate vor incerca sa schimbe ceva.

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna gluma!
Cu pomeni au castigat voturi. Daca nu dau pomeni, poate romanii aleg bine. Dar ei se ling pe bot de fotoliile alea comode si banoase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu e glumă deloc. E bine sa nu se mai dea pomeni deloc.

| SingleForOne explică (pentru anonim_4396):

De asfaltat și mentinut străzile, mă ocup eu sau se ocupă primaria sau statul? Un exemplu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate va fi bine sau nu cu astia care au castigat acum.
Dar sa isi faca si ei plinul in mandatul asta si repede ca sunt saraci si rupti in poponet.
Poate dupa aia daca vor mai castiga un mandat si au plinul facut sa faca si ei ceva.

| Tito97 a răspuns:

Dar ei nu au realizări...Sunt și puțin alienați mintal după cum se comportă. Ei în loc să atragă atenția prin realizări concrete, ei atrag atenția cu subiecte extrem de sensibile și controversate: ba cu legea abolirii proprietății private, ba cu instituirea pro-LGBT, ba cu desființarea familiei tradiționale. Ce *** îi *** pe ei capul de așa ceva?