| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi consecințele interzicerii avortului în România?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Consecinta ar fi avorturi ilegale.
Sigur avortul nu va fi interzis in Romania, cel mult ar putea fi inasprite conditiile de efectuare.

| darrio2007 a răspuns:

Avorturi ilegale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ce s-a întâmplat în anii comunismului. Nu e nevoie sa ne închipuim.

| LordCristobal a răspuns:

S-ar intampla la fel ca inainte de Revolutie.
Avorturi s-ar mai face dar la o moasa specializata in chestia asta si in conditii mai nesanitare.
E mai bine ca avortul sa ramana legal.

| AlexandraN21 a răspuns:

Parerea mea e ca in secolul 21, fiind aproape in 2024, sunt atatea metode de contraceptie. Nu este normal sa omori o fiinta pentru ca esti iresponsabil!