| pudel a întrebat:

Care este data limita pentru intocmirea actului de identitate(buletinului) dupa implinirea a 14 ani?

Răspuns Câştigător
| Monique_3125 a răspuns:

In conformitate cu prevederile legale, cetatenii sunt obligati sa se prezinte, in termen de 15 zile de la implinirea varstei de 14 ani...happy

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Conform legii, 15 zile.

| yuli10 a răspuns:

Are dreptate @monish, acum am citit si eu pe net. daca nu te prezinti in cel mult 15 zile o sa fi sanctionat cu o amenda de la 40 la 80 ron.
eu cand mi-am facut buletinul aveam aproape 15 ani happy dar atunci nu te sanctiona nimeni big grin

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

15 zile.winking

| nu-vreau-nume a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa mergi cu 2 saptamani inainte sa implinesti 14.