| curiozitati a întrebat:

Care este diferenta intre Constitutia Romaniei din anul 2012 si Constitutia Romaniei din 1923(celebra)? Nu ma refer la legile ce diferentiaza conducerea monarha de cea republicana adica de ce face regele si ce face presedintele, ma refer la legile normale pentru oamenii normali.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste-le si afli diferentele. Numai bine!

| fulgerul a răspuns:

Ai o problema! Net-ul exista pt.toti.Citeste,interpreteaza,analizeaza si da-ti o definitie a puterii tale de a intelege. Dupa o cercetare amanuntita, cand ai nelamuriri, abia atunci postezi. Pune-ti cerebelul la treaba, nu astepta mura-n-gura!