| anonim_4396 a întrebat:

- Care este salariul de început ( minim ) al unei infirmiere de spital din România, şi până la cât poate ajunge acesta?
- Care este salariul minim de spital al unei asistente medicale, şi până la cât poate ajunge acesta?
Mulţumesc anticipat pentru răspuns. happy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practic trăiești din ciubuc!
Nimeni nu pleacă acasă fără atenționare "financiară" la purtător!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic salariul minim pentru norma intreaga este undeva la 800 ron. niciun angajat cu forme legale nu ar trebui sa primeasca mai putin de atat.

Salariu maxim nu cred ca trece de 2000 ron si aici vorbim de asistente cu vechime in munca