| anonim_4396 a întrebat:

Cat de lunga ar trebui sa fie o scrisoare de recomandare?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o anumita lungime, fiecare o face asa cum considera necesar si in functie de ce poate si vrea sa scrie.
In orice caz poate fi de la o jumatate de pagina la o pagina A4.

| ALGator a răspuns:

Ax A4. Scurt și concis.

| KNST a răspuns:

Scrisoarea de recomandare trebuie sa fie scurta si concisa. Cele lungi sunt plictisitoare si il fac pe cel care le citeste sa le refuze din start.

| TatianaIstrate a răspuns:

In jur de o pagina. Am gasit un articol amplu pe acest subiect care cred ca te-ar ajuta -- https://cariera.ejobs.ro/model-de-scrisoare-de-recomandare/