| mariamoldanov a întrebat:

Cate pachete de tigari e legal sa iei cu tine cand zbori cu avionul in alta tara?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Stiu ca la o caltorie cu autocarul ai voie un cartus si 2sticle de vinhappy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

din cate tin eu minte, 10 pachete (un cartus). din cauza asta eu ma aranajez sa plec cu nefumatori oriunde as merge, ca sa le dau si lor cate un cartus de carat big grin

| lalaghizi a răspuns:

Cel mai bine este sa te lasi de fumat. Iar daca vrei sa le oferi altcuiva acelasi sfat iti propun. Poti darui alte lucruri.Este un sfat de la o fosta fumatoare.Nu stiu exat sa-ti spun, stiu doar cand zbori cu avionul nu ai voie cu tigari. Cu masina daca mergi cam 10 pachete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

un cartus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

lasate de fumat ie cel mai bine

| elena_3801 a răspuns:

Legal, indiferent de tara in care pleci, ai voi la 2 cartuse de tigar si 2 sticle de bautura alcolica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la compania de la care ti-ai cumparat biletul de avion si intreaba acolo, ca sa fii sigur.

| Catalina Marinescu a răspuns:

Eu am putut sa iau doua cartuse, cred ca asta e limita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine, verifici cu firma cu care zbori. Si ca sa fii sigur ca nu exista probleme, ia tigarile din duty-free.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cartus