| marcela290 a întrebat:

Vreau sa merg cu avionul cu Tarom in Spania si vreau sa-mi iau tigari la mine. Cu cate am voie sa parasesc tara daca plec cu avionul de la compania Tarom?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Legal ai voie cu un cartus dar acum nu te mai controleaza nimeni de tigari! Am trecut si cu 3-4 cartuse dar nu mai mult. Am scos pachetele si le-am imprastiat si prin bagajele de mana si prin cele de cala(nu le-am lasat in cartus).
Bafta!

2 răspunsuri:
| Dannycsa a răspuns:

Cand treci cu masina granita stiu ca ai voie 1 cartus de tigari de persoana. cu avionul nu stiu happy