| GoldandSilver a întrebat:

Cate tari comuniste exista astazi?

Răspuns Câştigător
| adywow a răspuns:

Sunt: China, Coreea de Nord, Vietnam si Cuba din ce stiu eu

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De fapt tari complet comuniste sunt doar 3: Coreea de Nord, Vietnam si Cuba. China este un hibrid, respectiv are un regim politic apropiat de cel comunist dar aproape o economie de piata.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
- China
- Coreea de Nord
- Coreea De Sud
- Vietnam
- Cuba.
Pa-pa.

| GoldandSilver explică (pentru Hydrangeaceae):

Coreea de Sud nu este comunista.

| dracu14 a răspuns:

China
Coreea de Nord
Vietnam
Cuba
Bine, aceste state sunt oficial state comuniste, ar mai fi si Belarus(in continuare conducere dictatoriala de tip sovietic) si Transnistria(stat de tip sovietic insa fara independenta recunoscuta)

| Sweety27 a răspuns:

China, Coreea de Nord, de sud...

| GoldandSilver explică (pentru Sweety27):

Coreea de sud nu este comunista.

| albonifiras06 a răspuns:

Ştiu ca sunt 6. Siria, China, Laos, Coreea de Nord şi Vietnam.