| VladyXR a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla cu Grecia?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Se va intimpla un rahat. Sper sa aiba oo pina la capat si sa iasa din cacatul asta de UE, sa isi tipareasca drahme si sa isi vada de treaba.
P.S. In cazul in care sinteti printre retardeii care aveti impresia ca si-au platit pensii si salarii ca la noi, nu a fost chiar asa. Au imprumutat bani si i-au pompat in bancile straine de la ei, cum s-a intimplat in parte si la noi. Momentan populatia va fi foarte grav afectata fiindca efectiv nu sint bani pentru nimic si implicit se vor goli magazinele, se vor bloca multe servicii, etc., insa pe termen lung eu sper ca vor reusi sa iasa la liman si sa demonstreze cit de mare rahat e fmi-ul si ue-ul.

| LuciWv a răspuns:

Sigur va fi exculsa din UE, are datori si ii mai trebuie cel putin 30 sau 50 Miliarde de euro pentru a iesi din criza, dar este cam imposibil happy

| WarriorCat a răspuns:

Grecia, dupa parerea mea, o sa aiba o criza financiara foarte ridicata.

| FastAndRelaxed a răspuns:

Daca reuseste sa stranga cele 480 de miliarde de dolari va ramane in UE ceea ce e cam improbabil wtf e cam 215% din produsul intern brut al tarii daca nu asta este, iese din UE.

| CatalinPorumb a răspuns:

Nu cred ca populatia va fi foarte grav afectata