| AvalohAlyn a întrebat:

Ce înseamnă mai exact organizație non-profit? Că cică FEG(școală postliceală,fundația ecologica green) e organizație non-profit dar ei cer bani de taxa școlară, adică fac profit.Cum vine asta? Ce înseamnă mai exact organizație non-profit?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o organizatie care foloseste banii obtinuti pentru scopul in care a fost infiintata. Scoala respectiva poate apartine unei organizatii non-profit si banii din taxe acopera cheltuielile si daca ramane ceva ii foloseste in scopul pentru care a fost infiintata organizatia.