| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă "statul paralel"?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu inseamna absolut nimic, decat o elucubratie a lui Dragnea si acolitilor lui.

| aXy99 a răspuns:

Inseamna ca Dragnea este paralel cu realitatea, omul asta si-a creat o realitate a lui, separata, chiar paralela cu ce se intampla de fapt in lumea normala. Este un nebun care incearca sa-i convinga pe altii ca nascocirile lui sunt reale.

| Plato a răspuns:

Născocire a infractorului sef Dracnea.
Cică niște oameni care urmaresc dezbinarea poporului.

| RobertMoon a răspuns:

Un fel de organizație formata din niste oameni influenți care pe langa ei au oameni obișnuiți, iar scopul lor este crearea unei mascarade politice prin denigrarea conducătorilor actuali.