| mihai919 a întrebat:

Ce optiuni am daca termin facultatea de drept?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mai multe optiuni de cariera: judecator, procuror, avocat, notar, consilier juridic la firme sau institutii de stat, secretar de consiliu local (comuna, oras, municipiu, judet).
Sigur ca pentru unele, cum sunt judecator, procuror, avocat sau notar, mai trebuie sa dai examene si sa faci cursuri.

| miTzuliK93 a răspuns:

Sa incerci sa fii sub aripa unui avocat in sine, si sa te invete cu ce se mananca. Practic, sa obtii experienta, ca sa te poti angaja mai incolo.