| AnaCool120 a întrebat:

Ce parere aveti despre democratie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna.Pacat ca majoritatea romanilor o inteleg foarte prost! O seara buna.

| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Democratia intr-un stat inseamna ca intreaga putere se afla in mainile poporului.Asadar nu iti prea inteleg intrebare. Adica vrei sa spui ca ti-ar place sa locuiesti intr-o tara aflata sub regim totalitar? Ei bine mie imi convine democratia chiar daca in tara noastra tinde uneori sa se indrepte spre cealalta extrema.Mai bine libera intr-o tara democrata decat fana infocata a vreunui dictator nebun.