| AlexDorinel a întrebat:

Ce părere aveți despre turci? Cum vi se pare Turcia fata de România.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista 2 Turcii : Zona Istanbulului super-dezvoltata si Partea Asiatica mai putin dezvoltata in afara catorva centre urbane.

Răspuns utilizator avertizat
| chuckmanson a răspuns:

România e mult mai bună. Turcia e o dictatură teocratică. Cât despre oameni, nu prea am o părere.

| Andresso a răspuns:

Eu cunosc turci si in mediul online, dar si in realitate. Par oameni destul de toxivi daca nu te iei bine cu ei.
Dar pe de alta parte au o caterinca in ei mai ceva ca romanii

| CezaraEM a răspuns:

Dupa parerea mea, este o tara foarte frumoasa, cu multe obiective turistice, ai ce vedea daca ai merge acolo!
Nu stiu ce sa zic, amandoua sunt tari frumoase, frumoase in felul lor!

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Europa nu vrea sa o primeasca pe Turcia in europa si sa o faca membru erupean cu un motiv. Era vorba intr o perioada ca Turcia sa devina tara europeana dar nu a indeplinit cerintele necesare. aici este vorba de mentalitatea lor, sunt putini inapoiati au o mentalitate mai veche, ei cu femeile se comporta mai diferit etc.
Nu sunt oribili dar nici chiar ok.
De dus ei o duc bine. Fac import o gramada. Am vazut prin rafturile din Romania numai rosii din Turcia. Eu personal n am avut contact cu oameni turci dar asta este ce am auzit.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns (pentru sdfsfsdfsdfsdf):

Mi se pare ca in Turcia sunt mult mai multi tigani decat la noi ceva de genul

| Flar3 a răspuns:

Ambele au Pro si Contra. Dar eu prefer Romania. Daca nu ma insel, ei traiesc si intr-un comunism de ala inrait.

| chuckmanson a răspuns (pentru Flar3):

Mai mult islamism înrăit dar da, ceva de genul. Dacă îl critici pe Erdogan sau islamul, pușcărie scrie pe tine.