| Mariushgv a întrebat:

Ce se intampla cu cazurile de la posturile de la poliție rurală? Se dau mai departe le vei de la județ sau le rezolva ei? Ps: La cazuri ma refer la arestări crime batai etc..

2 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

De exemplu, politia rurala nu are laborator de criminalistica si nici unde sa tina arestul de 29 de zile

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Urmarirea penala se face de catre politisti anume desemnati, sub supravegherea procurorului sau chiar de catre procuror la anumite infractiuni.