| existential a întrebat:

Ce se mai intampla in estul Ukranei? Cine e la curent cu ultimele stiri?
Am auzit ceva de un atac cibernetic in Ukraina azi. Saptamana trecuta citeam o stire ca au fost vazute buldozere rusesti BAT-2 la granita (care aparusera si la anexarea Crimeei).
Sunt indicii ca urmeaza sa atace?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde, din care parte asculti stirile.

| mgtow a răspuns:

Americanii au infiltratori sa actioneze in secret daca Rusia incepe taraboiul. Stirile pot fi false, nu stim exact ce negocieri fac aia, in caz de razboi se duce covidu si facturile de la gaz, curent care costa prea mult in RO

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca rusii vor sa si-o ia inapoi! Ukraina este un stat artificial facut de bolsevici prin raptul de teritorii. Avem si noi acolo teritorii, si Ungaria, si Cehia. Partea de est a Ukrainei este 90% populata cu rusi.

| doctorandus a răspuns:

Dom'le, analiștii americani zic că Rusia se pregătește să atace Ucraina, dar n-ar fi pentru prima oară când se înșală.