| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce tari din Africa sunt mai bogate decat Romania si de ce?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O singura tara din Africa este mai bogata decat Romania. Este vorba de Mauritius (insule tara) aflata pe locul 37 in Top countries Forbes si Romania este pe locul 44. Datorita politicii duse de conducere care a impacat numeroase confesiuni si grupuri etnice, datorita turismului, a trestiei de zahar, dar si a industrializarii tarii a ajuns sa fie cea mai bogata tara din Africa.

7 răspunsuri:
| GolopențaAdrian explică (pentru Salontanul):

Eu am vazut ca mai e panama, gabon, botswana si trinidad si tobago

| GolopențaAdrian explică (pentru GolopențaAdrian):

Astea am vazut in stiri din 2011

| Drimmero a răspuns:

Nici chiar asa nu am ajuns sa ne depaseasca bastinasii aia!

| Uxellodunon a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Jumatate din alea sunt in america de sud...

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Panama si trinidad & tobago nici macar nu sunt in Europa.

si ma indoiesc ca botswana are un nivel de trai mai ridicat ca Romania.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Http://www.forbes.com/best-countries-for-business/list/#tab:overall Uita-te la numarul 37 si ai sa vezi ca pana acolo nu mai este nici o alta tara din africa. Top Forbes este cel mai cunoscut top.

| alexandrualind a răspuns:

Mauritius.