| LupusDei1993 a întrebat:

Ce veți face dacă Viorica Dăncilă va ieși Președintele României?

Răspuns Câştigător
| Miuletz a răspuns:

Nu stiu cum sa zic mai frumos, dar voturile nu prea conteaza, chestiile astea sunt decise dinainte cu cine iese sau nu, si pot garanta ca iese iohannis din nou, daca te gandesti mai bine la cum sta treaba (si cum fix la ora 9 cand a incetat votul ei au numarat toate voturile prin minune, deoarece pana acum nu au deschis cutia aia sa le numere vreodata, si trebuie numarate de mai multe ori) realizezi ca e doar ceva asa facut sa-ti dea impresia ca traim intr-o democratie

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fim serioși totusi

| LupusDei1993 explică (pentru suntserios):

Deja e cam anuntat ca ea si Johanis vor fi la turul 2.

| Holiday a răspuns:

Daca am supravietuit in 2000 cand in turul 2 au ajuns Iliescu si Vadim, vom trece si peste asta. E putin probabil totusi, posibil chiar sa nu ajunga in turul doi Dancila, dar prostia romanului e mare, demonstrata prin voturile din ultimii 30 de ani, asa ca...
Dar daca totusi se intampla asta, vom supravietui cumva, si multi vom incerca sa ne trimitem copii la studii si munca in alta parte.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa mine este sigur ca nu o sa fie aleasa, asa ca nu-mi fac nici o problema.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Păi ce... restul au fost mai breji? Neamțu e mut; alalat a vândut tot. laughing)

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Exclus!

| mgtow a răspuns:

O sa beliti manganu, mai multe romance violate si sechestrate + alte infractiuni mai des intampinate.

| alina2k18 a răspuns:

O sa fiu multumita, pe ea am votat-owinking daca sefu nostru Dragnea nu a putut candida... sad

| BananaEsteMare a răspuns:

Ne vom muta pe alt continent

| Furnicuta000 a răspuns:

Bucurati-va macar ca Dragnea nu a putut candida, ca avea sanse mari laughing

| Florin9Florin9 a răspuns:

Nu are cum, chiar dacă poate ajunge în turul doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Sper ca e doar o gluma mai putin reusita.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru LupusDei1993):

Cine a anuntat

Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns:

Daca asta v a iesi presedinte dupa atatea proteste + guvern picat, atunci Romania nu mai are nici'o speranta din cauza ca aici predomina prostia si ignoranta iar batranii si majoritatea sunt cumparati cu 1 kg de zahar si de ulei.

| Ciprian2019 a răspuns:

Crezi ca bate ea in turul 2 dupa rezultatele astea? https://www.libertatea.ro/......-1-2796906 :))) never

| minrest a răspuns (pentru Miuletz):

Nu a numarat nimeni voturile, s-au dat rezultatele exit-pool, sondaje facute la iesirea din sectie.

| Bizon95 a răspuns:

Imi iau catrafusele si ma mut in in Vietnam, acolo e mai bine decat aici cu Dancila!

| GabiDumitrescu a răspuns:

O sa ma distrez, ce sa fac. Dupa care o sa vind tot si o sa ma car dracului in Republica Moldova. Macar acolo e coruptie ca la noi dar viata e mai ieftina.

| mihai69 a răspuns:

Încep să învăț dăncileza, ca să pricep ce spune.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

big grin s-a ingrosat gluma laughing

| DarthNiger a răspuns:

Intrebarea este, ce se va face Romania daca va iesi prim-analfabeta presedinte, poporul din pacate tot indobitocit a ramas.

| Frank51 a răspuns:

Viorica Dancila nu va iesi Presedinte. Faptul ca a reprezentat o functie atat de inalta deja este o rusine pentru Romania, si se fac mistouri in toata lumea, nu doar in Europa.

Este din pacate trist faptul ca majoritatea oamenilor din Romania sunt inca in stadiul lui Viorica Dancila, si de asta nu putem merge mai departe, sa trecem peste o era a prostiei si dezbinarii.

| Mosotti a răspuns:

Nu va avea nici o sansa sa iar, in nici un caz. Si daca iese, ce sa facem, nu facem nimic, aia e.