| Anomim2025 a întrebat:

Intre MRU si Viorica Dancila pe cine preferati?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

MRU a fost soluția de urgență a lu' Băsescu. Și a dat-o prin bălării.
Viorica este și ea destul de paralelă. Dar cum zici tu mai bine rău decât un mare nimeni.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe nici unul. Dar Dăncilă conduce acum, așa că o prefer pe ea, căci scaunul pe care stă nu poate rămâne gol. Mai bine, mai rău, țara aceasta trebuie condusă de cineva.

| sadrian46 a răspuns (pentru gabicoo):

Dta spui rapid că a dat-o prin bălării.
La acel nivel de conducere situația este extraordinar de complexă și nu poți rezolva problemele așa cum vrei tu, și nici să produci schimbări radicale în termen scurt. Este o muncă în sensul în care poziția te obligă să iei măsuri decizii în funcție de situație. Mass media nu este informată asupra motivelor reale ale deciziilor politice la nivel înalt. Ce a făcut Joannis? Nimic, spun ziarele sau TV. De ce? Pentru că acțiunile sale, impactul lor nu este făcut public. Sunt mai importante cancanurile, bârfele.

| gabicoo a răspuns (pentru sadrian46):

MRU a fost soluția de urgență a lu' Băsescu. Și a dat-o prin bălării.
Viorica este și ea destul de paralelă. Dar cum zici tu mai bine rău decât un mare nimeni.

| Catrice a răspuns:

Ma prefer pe mine.

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Speri să nu te superi pe mine, că mi-a amintit o anecdotă istorică.
Un rege al Franței, nemulțumit de comportarea unui slujbaș regal care se plimba pe coridoarele palatului.
- Ce stăpân ai? Cine ți-e stăpânul?
Așa era pe atunci, fiecare era vasalul cuiva.
- Eu însumi.
-Prost stăpân mai ai!

| gabicoo a răspuns:

Pă Dacian Julien.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In RO nu ai cu cine sa votezi plus de asta aici nu mai e de trait.

| sadrian46 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Dar nici să mori nu merită.
Iar pentru cei care nu mai pot să emigreze, unica soluție care a mai rămas este supraviețuirea. Și să știi că se supraviețuiește cu succes, ca dovadă că au mai rămas câțiva pe aici, cam 18 milioane, pe strada mea cu un singur bec.

1. Dragi străini,
Ţara-i frumoasă, d-aia vrem să vină străinii să o vadă
Să se plimbe-n lung şi-n lat pe... era să zic autostradă.
Deci veniţi, dragi străini, la noi e la fel ca în Seychelles,
Adică ce vreau să zic e c-o să vă coste la fel.
https://Versuri.ro/w/hyq6

R: E ţara mea, e blocu' meu, e strada mea cu-n singur bec,
E locu-n care viaţa-ntreagă vreau să îmi petrec.
E-adevarat, e-adevarat că sunt şi prea bătrân să plec.
Prea bătrân să plec.
https://www.youtube.com/watch?v=Cons-XqvWrM
Și așa mai departe.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru sadrian46):

Tare frate, asa e RO e de rahat dar sa stii ca am cunoastinte plecate in Occident si sa stii ca nici acolo nu mai e de trait s-au stricat treburiile si acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am început să mă amuz și să nu mai prefer pe nimeni că n-ai cu cine

și așa e cel mai sănătos, crede-mă. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viorica dancila clar.
Si psd.
Vai de capu nostru daca pierde psd, si vin pdl-istii la putere, aia care fac tot circul asta pe la tv. laughing))