| Carmen a întrebat:

Cine beneficiaza de scutirea pentru plata taxei de scolarizare sau de reducere pentru anul universitar 2011?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu am cunostinta sa existe stabilite, prin prevederi legale imperative(obligatorii pentru toti), categorii de persoane care sa beneficieze de scutire ori reducere a taxei de scolarizare in invatamantul superior. Fiecare universitate are dreptul sa adopte, prin regulamentul propriu, asemenea prevederi si sa acorde scutiri ori reduceri. Numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu la facultatea de medicina din timisoara beneficiaza de scutire orfanii si cei care au o ruda de gradul I in invatamant

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O regulă generală este, membrii de familie ai cadrelor universitare, copii veniți din casele de copii, copii care au participat la diferite olimpiade și au ieșit pe locul I.
Pa, pa.