| Carmen a întrebat:

Cine beneficiaza de scutirea pentru plata taxei de scolarizare sau de reducere pentru anul universitar 2011?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu am cunostinta sa existe stabilite, prin prevederi legale imperative(obligatorii pentru toti), categorii de persoane care sa beneficieze de scutire ori reducere a taxei de scolarizare in invatamantul superior. Fiecare universitate are dreptul sa adopte, prin regulamentul propriu, asemenea prevederi si sa acorde scutiri ori reduceri. Numai bine!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O regulă generală este, membrii de familie ai cadrelor universitare, copii veniți din casele de copii, copii care au participat la diferite olimpiade și au ieșit pe locul I.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu la facultatea de medicina din timisoara beneficiaza de scutire orfanii si cei care au o ruda de gradul I in invatamant